Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Parkowanie w mieście. Ma być bezpieczniej

W Starostwie Powiatowym w Braniewie debatowano nad możliwością zwiększenia miejsc parkingowych w mieście. Radni Komisji Porządku Publicznego, Spraw Obywatelskich i Komunikacji oraz zaproszeni goście podjęli pierwsze decyzje w tej sprawie.
Parkowanie w mieście. Ma być bezpieczniej

Autor: Starostwo Powiatowe w Braniewie

W obradach komisji, oprócz radnych Rady Powiatu Braniewskiego uczestniczyli prezesi spółdzielni mieszkaniowych (Zatoka, Nasz Dom i Wojskowej Agencji Mieszkaniowej), dyrektor Administracji Budynków Komunalnych, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, a także przedstawiciel Rady Miejskiej w Braniewie i przedstawiciel Policji.


Tematyka spotkania poświęcona była bezpieczeństwu na terenie powiatu braniewskiego (w tym bezpieczeństwu pieszych), miejscom parkingowym i transportowi zbiorowemu.
— W Braniewie brakuje miejsc parkingowych — mówi Michał Sydor, przewodniczący komisji. — Jako powiat nie możemy działać na nie swoim mieniu. Jednak każdy zarządca swojego terenu może znaleźć takie miejsce, w którym celowym byłoby zrobienie parkingu. Wiemy już na przykład, że są takie możliwości na Kolonii Wojskowej. Ważne jednak jest również to, czy zgodę na to wyrażają mieszkańcy okolicznych domów.


Być może takich miejsc jest w mieście więcej. Dlatego prezesi spółdzielni zostali poproszeni o pisemne poinformowanie ZDP o takich działkach (w obrębie pasa drogowego), na których mogłyby powstać dodatkowe miejsca parkingowe.
Już wiadomo, że jest jedno takie miejsce na ul. Grota Roweckiego, co zasygnalizował prezes WAM.


Sytuacja taka ma również miejsce na ul. Wiejskiej. Parkujące przy tej ulicy samochody blokują płynność ruchu. Dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie w pobliżu miejsca parkingowego. Jedną ze wskazanych lokalizacji jest działka na rogu ulic Wiejskiej i 9 Maja. W miejscu tym jest obecnie tzw. bunkier. Działka ta należy do Skarbu Państwa.
— Aby bezpiecznie można było pokonać odcinek ul. Wiejskiej, w tym poprawić możliwości jej utrzymania, w tym na przykład odśnieżania, wydaje się właściwym wprowadzenie zakazu zatrzymywania — mówi Mirosław Kudliński, etatowy członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. — Dodatkowo zagospodarowując teren po tak zwanym bunkrze wykonany zostałby chodnik, co wpłynęłoby na bezpieczeństwo pieszych, w tym rodziców z dziećmi zmierzających do pobliskiego przedszkola.


Do końca lutego powinniśmy poznać szczegółowe propozycje różnych rozwiązań w mieście, związanych z poprawą bezpieczeństwa braniewian. Końcowym etapem będą konsultacje społeczne z mieszkańcami, które zostaną przeprowadzone w Braniewskim Centrum Kultury.

 

 

 

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Anna 22.02.2017 18:34
Ten bunkier to jedyne miejsce w okolicy, gdzie dzieci mogą jeździć na sankach. Chcecie likwidować skwerek a tymczasem niedawno robiono remont chodnika przy Drewnianej, czemu jest on tak szeroki? Spokojnie dałoby się wygospodarować i chodnik i parking dla mieszkanców Wiejskiej.

Lenka 22.02.2017 23:08
Zjeżdżać na sankach w tym miejscu? No gratuluję pomysłu!

mieszkaniec 03.02.2017 08:39
przydałby się też jakiś parking na ulicy Armii Krajowej,ludzie parkują na głównej drodze i wyjechać z osiedla jest ciężko bo nic nie widać...

zmotoryzowany 02.02.2017 12:20
Witam, skoro o gospodarowaniu miejscem mowa, to na osiedlu Matejki-Elblaska jest bardzo duzo trawnikow, ktore czesciowo mozna malym kosztem przeksztalcic na miejsca parkingowe. Rozumiem, ze zielen jest wazna i potrzrbna, ale miejscami wystarczy przesunac kraweznik o 3m i kolejne 3-4 auta beda mogly stac. Sporo zieleni pozostanie. Niestety samochodow jest coraz wiecej, a blokowiska byly budowane z poczatkiem lat 90, aut nie bylo wtedy prawie w ogole. Dochodzi do tego, ze ludzie i tak staja na trawnikach, bo nie ma gdzie zostawic auta. Przy bloku nr 5, wzdluz drogi do Spoldzielni zrobiono taki parking (wyrownano troche teren o wysypano kruszywem). Koszt pewnie nie byl ogromny, a ludzie z tego co wiem sa bardzo zadowoleni. Podobną operacje powinno sie zrobic pomiedzy blokiem 5 a 1, przy smietniku jest taki trojkacik, gdzie zmieszcza sie 3-4 auta, a obok jest baaardzo szeroki trawnik. Czy wniosek o taka inwestycje nalezy skladac do spoldzielni? Czy drogi wewnetrzne sa wlasnoscia spoldzielni?

PB 02.02.2017 14:00
Tak, naszym zdaniem najlepiej będzie zgłosić taką sprawę prezesowi spółdzielni, który także uczestniczył w spotkaniu ww. komisji. Można także zaadresować pismo na Komisję Porządku Publicznego, Spraw Obywatelskich i Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Braniewie.

podpis 03.02.2017 13:29
Na osiedlu Matejki Elblaska glownym problemem nie jest brak miejsc parkingowych - ale stan drog osiedlowych co tam sie dzieje wola o pomste do nieba

Reklama
Reklama
Reklama