Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Perspektywy i możliwości rozwoju w Braniewie

Braniewo nie rozpieszcza osób poszukujących pracy. Wysokie bezrobocie, dosyć niskie zarobki i mało potencjalnych miejsc pracy sprawiają, że konieczne są dojazdy do Elbląga a w przypadku najbardziej zdesperowanych – nawet do Olsztyna. Młodzi uciekają do Trójmiasta i do Warszawy. Czy istnieje szansa na znalezienie w mieście dobrej pracy? Gdzie jej szukać i jak zwiększyć swoje szanse?
Perspektywy i możliwości rozwoju w Braniewie

Jak szukać dobrej pracy w Braniewie?

 Z pomocą przychodzi internet, a konkretnie portale z ogłoszeniami o pracę. Warto być z nimi na bieżąco i śledzić pojawiające się codziennie oferty. Można ograniczyć się do samego Braniewa albo też rozszerzyć obszar poszukiwań. Na oferty zamieszczone w tego typu serwisach najczęściej można aplikować również przy pomocy załączonego do nich, wygodnego formularza.

Wchodząc na https://www.gowork.pl/opinie/olsztyn;l, otrzymujesz jeszcze więcej – możesz przeglądać nie tylko same oferty, ale także opinie pracowników i kandydatów o poszczególnych pracodawcach. Już niejednemu kandydatowi pozwoliło to ustrzec się przed podjęciem zatrudnienia w firmie, która źle traktuje pracowników. Świadomi tego narzędzia pracodawcy również podnoszą swoje standardy, nie chcąc źle wypaść na tle konkurencji albo narazić się PIP.

Portale to nie jedyna opcja poszukiwania pracy przez internet, ale na pewno najlepsza. W mediach społecznościowych istnieje co prawda wiele grup z ofertami pracy, jednak w dobie powszechnych cyberataków łatwo jest trafić na oszusta. Taka osoba (albo nawet odpowiednio zaprogramowany bot) będzie się starała uzyskać twoje dane osobowe albo zachęcić do instalacji złośliwego oprogramowania, które uzyska dostęp do wszystkich danych zgromadzonych na komputerze czy na smartfonie, łącznie z hasłami do bankowości internetowej.


Rynek pracy w Braniewie – co oferuje?

Oferta pracy w Braniewie jest niestety dość mocno ograniczona. Stopa bezrobocia w powiecie wynosi aż 14,7%. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że dla woj. warmińsko-mazurskiego jest to 7,9% a np. dla Olsztyna – zaledwie 1,9%.

Do największych pracodawców w regionie należą sieci supermarketów oraz jednostki administracji publicznej, które nie mogą zaoferować szczególnie wysokiego wynagrodzenia. Nie ma pracy nawet dla informatyków czy dla lekarzy. Również usługi turystyczne i gastronomiczne, pomimo atrakcyjnego położenia, nie są w mieście wysoko rozwinięte.


Perspektywy zawodowe w Braniewie – kto ma szanse na dobrą pracę?

W Braniewie istnieje tylko kilka zawodów deficytowych, których przedstawiciele mogą liczyć na dobrze płatną pracę od ręki. Braki są widoczne w edukacji – potrzeba nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących oraz wychowawców przedszkolnych. Największe zarobki czekają na psychologów i psychoterapeutów oraz na pielęgniarki i położne.

Spośród pracowników fizycznych nie brakuje ofert dla elektryków i elektromechaników, a także dla kierowców samochodów ciężarowych oraz autobusów. Poszukiwani są również specjaliści do obsługi maszyn rolniczych.


Jak przyspieszyć swój rozwój kariery?

Braniewski rynek pracy jest mało optymistyczny. Jeśli chcesz pozostać w mieście i pracować na miejscu, masz dwie możliwości: przekwalifikowanie się na przedstawiciela zawodu deficytowego (np. zrobienie prawa jazdy C+E) albo też znalezienie pracy zdalnej (wówczas pracodawca może znajdować się setki kilometrów od ciebie).

Jeśli dojazdy nie są dla ciebie problemem, znacznie więcej ofert czeka w Elblągu oraz w Olsztynie – ale to już odleglejsza trasa i warto przemyśleć, czy pokonywanie jej dwa razy dziennie opłaci się pod względem ekonomicznym i czasowym.


Podziel się

Reklama
Reklama
Reklama