Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rozwój technologii w samochodach elektrycznych

Pierwsze samochody elektryczne powstały już w pierwszej połowie XIX wieku. Wynalezienie akumulatorów i komutatorów było pierwszym krokiem do stworzenia pojazdów elektrycznych. Na spadek ich popularności wpłynęły dwa czynniki – braki technologiczne oraz masowa produkcja Forda T na początku XX wieku. W ostatnich latach samochody elektryczne ponownie zyskują na popularności.
Rozwój technologii w samochodach elektrycznych

O działaniu samochodów elektrycznych

Działanie aut elektrycznych nie różni się za bardzo od ich spalinowych odpowiedników. W silniku następuje przekazanie magazynowanej energii na koła. Poza tym silniki samochodów elektrycznych są znacznie mniej skomplikowane niż spalinowych, dzięki czemu mają znacznie niższą awaryjność, a co za tym idzie – ich żywotność jest dłuższa. Jakie są inne zalety samochodów elektrycznych? W testach zderzeniowych wypadają lepiej niż auta spalinowe. Dzieje się tak dlatego, że mają mniej podzespołów, co przekłada się na mniejszą ilość negatywnych skutków zderzenia. Dodatkowo nie posiadają baku z paliwem, co zminimalizuje ryzyko wybuchu pożaru.

Więcej na temat Wallboxów:

https://chargeo.pl/ladowarka-do-samochodu/wallbox-pulsar-plus-74-kw-kabel-5m-czarna/

Ciekawe rozwiązania w ładowarkach do samochodów elektrycznych

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór ładowarek i stacji ładujących do samochodów elektrycznych. Wallboxy są zaawansowanymi ładowarkami odpowiednimi do wszystkich samochodów elektrycznych i hybrydowych. Charakteryzują się niewielkim rozmiarem, dlatego też bez problemu zmieszczą się w garażu. Co ważne, istnieje możliwość pobrania dedykowanej aplikacji, która pozwala na uzyskanie pełnej kontroli nad ładowaniem. Dostępne są ciekawe funkcje, spośród których warto wymienić Power Boost, Power Sharing czy Eco Smart. Są to opcje, które z pewnością zainteresują osoby posiadające instalację fotowoltaiczną. Funkcja Power Boost pozwala uniknąć przekroczenia mocy przyłączeniowej budynku. Przez cały czas kontroluje ona pobór mocy elektrycznej i dostosowuje moc ładowania do możliwości instalacji elektrycznej w Twoim domu, dzięki czemu Twoja instalacja nie zostanie przeciążona przez ładowarkę. Power Sharing przydaje się szczególnie w momentach, kiedy do instalacji podłączamy więcej niż jedną ładowarkę. Umożliwia ona dynamiczne rozdzielenie mocy między ładowarki. Natomiast funkcja Eco Smart umożliwia ładowanie samochodu przy użyciu energii wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne.

Sprawdź także:

https://chargeo.pl/ladowarka-do-samochodu/wallbox-pulsar-plus-74-kw-kabel-5m-biala/

 


Podziel się

Reklama
Reklama
Reklama