Przypomnijmy, że miasto Braniewo pozyskało 5 mln złotych zewnętrznego dofinansowania na „Zagospodarowanie terenów przy ul. Długiej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe”. Celem zadania jest podniesienie atrakcyjności turystycznej miasta oraz zrewitalizowanie obszaru historycznego terenu młyna miejskiego, zgodnie z opracowanym programem funkcjonalno-użytkowym. W jego ramach między innymi uporządkowany zostanie teren wokół stawu i wyposażony w urządzenia małej architektury, z uwzględnieniem informacji o historii miejsca, zbudowane zostaną trasy spacerowo-rowerowe i zagospodarowane brzegi stawu i Czerwonego Rowu. Nasadzona i uporządkowana będzie zieleń, powstaną również strefy odpoczynku i rekreacji.
Wczoraj (1 grudnia) w tej sprawie odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta Braniewa, w którym uczestniczyli przedstawiciele trzech grup realizujących nad stawem przy ul. Długiej swoje zainteresowania: wędkarzy z Koła 10 PZW, modelarzy z Modelarni „Spec Model Braniewo” oraz Braniewskich Morsów.
— Projekt zagospodarowania przestrzeni nad stawem został dostosowany do oczekiwań mieszkańców i przewiduje m.in. budowę alejek oraz ścieżek dookoła stawu, miejsc w których będzie można usiąść, zorganizować ognisko, a także przestrzeni do zabawy dla dzieci — mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa. — Uwzględnia on również potrzeby wspomnianych powyżej grup, by ich członkowie w dalszym ciągu mogli bez przeszkód realizować swoje pasje. Dziękujemy za owocną dyskusję, wszystkie uwagi i sugestie, a także współpracę przy tworzeniu projektu.
Inwestycja rozpocznie się w 2023 roku, a zakończenie prac budowlanych planowane jest na 2024 rok.
Gazeta w Braniewie i powiecie braniewskim –
– "NOWINY PÓŁNOCNE"
REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96
Napisz komentarz
Komentarze