Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przełom w sprawach o unieważnienie polisolokat Open Life

Osoby, które wykupiły polisy Open Life, a później złożyły wypowiedzenie umowy i tym samym straciły swoje pieniądze mają nowe nadzieje, na ich odzyskanie. W przeciągu zaledwie kilku ostatnich miesięcy zapadło aż dziesięć wyroków, które unieważniały umowę ubezpieczenia Open Life. Jest to punkt zwrotny dla wszystkich tych, którzy chcą odzyskać pieniądze, które wcześniej stracili.
Przełom w sprawach o unieważnienie polisolokat Open Life
  1. Open life - zwrot w sprawie o polisy inwestycyjne
  2. Open life rezygnacja z polisy - nowe nadzieje
  3. Umowy ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym - w co w zasadzie inwestowali ludzie?
  4. Koniec mody na ubezpieczenia Open Life i podobne!
  5. Jak ubiegać się o zwrot pieniędzy utraconych w Open Life?

Open life - zwrot w sprawie o polisy inwestycyjnej

24 lutego 2022 roku TSUE (Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej) wydał oświadczenie dotyczące spraw o polisy ubezpieczeniowe, takich jak te zawierane przez towarzystwo ubezpieczeń Open Life. W oświadczeniu możemy przeczytać, że osoba ubezpieczona powinna dostać jasną i precyzyjną informację o tym, w jaki sposób będą jej oszczędności inwestowane i z jakim ryzykiem się to wiąże. Brak takich informacji może być podstawa do unieważnienia umowy. 

Open life rezygnacja z polisy - nowe nadzieje

Orzeczenie wydane przez TSUE wzbudza nowe nadzieje wśród prawników zajmujących się nie tylko sprawami Open Life, ale również i innych ubezpieczycieli podobnego kalibru. Dzięki orzeczeniu Trybunału Europejskiego Rezygnacja z polisy Open Life nie musi już być równoznaczna z dużymi stratami finansowymi. Stanowisko TSUE pozwoli wzmocnić argumentację w licznych pozwach kierowanych przeciwko Towarzystwu Ubezpieczeniowemu.

Umowy ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym - w co w zasadzie inwestowali ludzie?

Co jednak powodowało rozwiązanie umowy z Open Life? Jak wyglądał plan oszczędnościowy ubezpieczeń na życie, który w ostateczności pozbawiał ubezpieczonych większej części ich pieniędzy? Firmy takie, jak Open Life, oferowały swoim klientom tak zwane polisolokaty, które jednak nie miały w sobie ani cech polisy (czynniki ubezpieczeniowy w razie śmierci wynosił zaledwie 100 złotych bądź był powiększony o 1% wpłaconych pieniędzy) ani cechy lokat, ponieważ nie dawały gwarancji takiej, jak trzymany w banku depozyt. 

Koniec mody na ubezpieczenia Open Life i podobne!

Ubezpieczenie Open Life, które sprzedawane były w latach 2009-2014 kojarzyły się ludziom pozytywnie. Same nazwy planów ubezpieczeniowych niemalże gwarantowały bezpieczeństwo: Plan Oszczędnościowy Bezpieczna Przyszłość, Plan Oszczędnościowy Bezpieczne Oszczędzanie, Stabilny Plan Oszczędnościowy, Plan Regularnego Oszczędzania Zabezpiecz Przyszłość a także Plan Oszczędnościowy Stabilne Oszczędzanie i Inwestycja Kapitał na Przyszłość. Według danych, klienci Open Life zainwestowali w firmę zawrotną sumę opiewającą na 2,4 miliarda złotych!

Jak ubiegać się o zwrot pieniędzy utraconych w Open Life?

Jak ubiegać się o zwrot środków zainwestowanych w polisolokatę Open Life? Jak odzyskać pieniądze, które przepadły przy rozwiązaniu umowy? Warto zgłosić się do prawników i kancelarii adwokackich czy radcowskich, które zajmują się sprawami tego typu. Wbrew pozorom open life rezygnacja z polisy jest bardzo powszechnym zjawiskiem, bardzo wiele osób chce odzyskać utracone pieniądze. Dużo informacji na ten temat można znaleźć przez internet, tam także można znaleźć kancelarie, które zajmują się sprawami polisolokat Open Life, Europa, Compensa, Vienna Life czy Aegon. 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama