Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w cerkwi greckokatolickiej pw. św. Michała Archanioła w Pieniężnie celebrowaną przez ks. Arkadiusza Trochanowskiego, biskupa eparchii olsztyńsko-gdańskiej. Po mszy zaproszeni goście i wierni przeszli na Stadion Leśny w Pieniężnie, gdzie odbyła się dalsza część wydarzenia.
Starostwo Powiatowe w Braniewie reprezentowali: starosta braniewski Karol Motyka, wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Bogdan Jarmoła.
W trakcie uroczystości dziękowano za dary tegorocznych żniw. Dziękowano rolnikom za ich trud i ciężką pracę. Starosta i starościna dożynek przekazali chleb upieczony z tegorocznego zboża staroście braniewskiemu Karolowi Motyce i burmistrzowi Pieniężna Kazimierzowi Kiejdo.
W trakcie wydarzenia odbywały się koncerty muzyczne w wykonaniu zaproszonych zespołów i solistów, w tym wykonawców z Ukrainy.
„Święto Urodzaju” to zadanie publiczne w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego realizowane przez Związek Ukraińców w Polsce, oddział w Elblągu i jest współfinansowane ze środków Powiatu Braniewskiego.
Gazeta w Braniewie i powiecie braniewskim –
– "NOWINY PÓŁNOCNE"
REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96
Napisz komentarz
Komentarze