Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Biuro Rachunkowe Orion Magdalena Rogaczewska

Wymogi dla toalet przenośnych. Drewniane ustępy nie spełniają współczesnych standardów

Przepisy określające normy zachowania higieny powoli stają się coraz bardziej precyzyjne. Stawianie prowizorycznych konstrukcji nad dołem w ziemi – pełniącym przy okazji funkcję gnojownika – powinno już dawno odejść do lamusa.
Wymogi dla toalet przenośnych. Drewniane ustępy nie spełniają współczesnych standardów

O ile charakterystyczne „budki” faktycznie zniknęły z przestrzeni publicznych, tak np. na prywatnych działkach ogrodowych wciąż można się na nie natknąć. Warto rozważyć rezygnację z nich na rzecz bardziej profesjonalnych rozwiązań.

Normy sanitarne określają przede wszystkim podstawowe wyposażenie i budowę kabiny

Producenci toalet przenośnych korzystają z odpowiednich materiałów. Takich, które są wysoce wytrzymałe na uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne, a zarazem łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji. Dlatego toalety przenośne bardzo często wykonuje się ze specjalnej odmiany polietylenu wysokiej jakości. Niezwykle istotnym punktem w budowie sanitariatów jest także wentylacja. Eksperci z firmy ALFA PARTNER wyraźnie zaznaczają, że przewiew o odpowiedniej przepustowości wymiany powietrza odpowiada nie tylko za komfort załatwiania potrzeb fizjologicznych. Liczą się także kwestie higieniczno-zdrowotne. Wymogi prawne określają także pojemność zbiornika na nieczystości, w standardowych kabinach wynoszących minimum 250 litrów. Nie należy oczywiście zapominać o desce klozetowej czy solidnych drzwiach z niezawodnym mechanizmem zatrzaskowym. Niektórzy producenci w swoich toaletach uwzględniają także pisuar, umywalkę, dozownik mydła oraz podajnik papieru toaletowego.

Mobilne sanitariaty wymagają profesjonalnego serwisu, stosownie do intensywności użytkowania

Podwyższone standardy w toalecie przenośnej oznaczają obecność przydatnych akcesoriów. O ile to powyżej należy uznać za naprawdę potrzebne, tak bez innych łatwiej się obejść. W tym gronie opcjonalnych elementów wyposażenia toalety znajdują się między innymi systemy automatycznego zamykania drzwi, oświetlenie kabiny czy antypoślizgową podłogę. Takie rzeczy przydają się przede wszystkim w sytuacji, kiedy trzeba zagwarantować stały, niczym nieograniczony dostęp do sanitariatu. Naturalnie to oznacza konieczność częstszego opróżniania zbiornika i dezynfekowania całej toalety mobilnej. Częstotliwość czynności asenizacyjnych na imprezach masowych określono na minimum raz dziennie. Z kolei przy mniejszym zapotrzebowaniu powinien wystarczyć jeden serwis w tygodniu. Wszelkie szczegóły świadczenia tego rodzaju usług należy sprecyzować w rozmowie z dostawcą przenośnych toalet.

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama