Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 16 października 2024 02:18

Sprawdzone kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – zobacz, jakie!

Poznaj sprawdzone kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy, aby wreszcie poczuć ulgę przy tym schorzeniu. W artykule omówimy, czym jest łojotokowe zapalenie skóry oraz przybliżymy, jak pielęgnować skórę z tą dolegliwością, by uzyskać poprawę. Doradzimy też, jakie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy warto stosować. Czytaj dalej!
  • 03.10.2024 12:55
  • Autor: Farmacia Verde
Sprawdzone kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – zobacz, jakie!

Czym jest łojotokowe zapalenie skóry?

Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, dotyczącą przede wszystkim takich obszarów, jak owłosiona skóra głowy, twarz, klatka piersiowa i górna część pleców. Są to miejsca, w których występuje dużo gruczołów łojowych – i to właśnie ich nieprawidłowa praca leży u podłoża schorzenia. 

 

Czytaj więcej: Jak poradzić sobie z łojotokowym zapalenie skóry?

 

Nadmierne wydzielanie łoju powoduje stan zapalny skóry. Ponadto wskutek łojotoku dochodzi do gwałtownego rozwoju grzybów z rodzaju Malassezia, które również odpowiadają za pojawienie się objawów ŁZS. A do objawów tych należą:

  • czerwone plamy na skórze,
  • świąd skóry,
  • łuszczenie naskórka,
  • tłuste łuski barwy żółtej lub białej,
  • nasilone wypadanie włosów.
Łojotokowe zapalenie skóry
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

 

Łojotokowe zapalenie przeważnie dotyka osoby w okresie dojrzewania, ale nie tylko. Każdy może zachorować, jeśli zaistnieją ku temu sprzyjające warunki. Czynniki, które zwiększają ryzyko to np. niektóre zaburzenia endokrynologiczne, obniżenie odporności czy nawet niewłaściwa dieta i pielęgnacja. Co powinno nas zaniepokoić? Jeśli włosy mimo regularnego mycia notorycznie wyglądają na tłuste, skóra głowy swędzi lub nawet boli, do tego pojawia się łupież i czerwone plamy. Wtedy nie wahajmy się zgłosić do specjalisty. Bez odpowiedniego leczenie łojotokowe zapalenie skóry będzie postępować i może nawet doprowadzić do znacznego przerzedzenia się włosów mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Niestety, łojotokowego zapalenia skóry nie da się całkowicie wyleczyć. Nawet gdy uda się wyeliminować objawy, z czasem stan skóry może się znowu pogorszyć. Stąd ważne jest, aby przestrzegać zaleceń lekarza i szybko reagować, gdy zauważymy nawroty schorzenia.

Opanuj łojotokowe zapalenie skóry z kosmetykami Seborh!

Nie ulega wątpliwości, że w łagodzeniu problemów dermatologicznych dużo pomaga odpowiednia pielęgnacja. Sięgnięcie po dobre kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry to jeden z pierwszych kroków, jakie warto podjąć, by odzyskać komfort i zdrowy wygląd.

Seborh to kosmetyki opracowane specjalnie z myślą o łojotokowym zapaleniu skóry. Stanowią kompleksowe rozwiązanie, które pomaga skórze przywrócić jej naturalną równowagę. Co ważne, skuteczność kosmetyków Seborh została potwierdzona badaniami aplikacyjnymi. Oto, jak działają:

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • szampon Seborh – dobrze, ale delikatnie oczyszcza, łagodząc przy tym swędzenie i zaczerwienienie skóry. Normalizuje aktywność gruczołów łojowych oraz reguluje skład mikroflory skóry poprzez swoje działanie przeciwgrzybicze. Zawiera pirokton olaminy, siarczek selenu, witaminę E i mleczko pszczele,
  • emulsja Seborh – zapewnia skórze nawilżenie i zapobiega jej łuszczeniu. Wspomaga regenerację skóry głowy. Dba również o skład mikrobiomu. W emulsji znajdziemy m.in. siarkę, olej konopny i mocznik,
  • płyn Seborh – z ogromną delikatnością złuszcza martwy naskórek i pomaga pozbyć się tłustej łuski. Łagodzi przy tym stany zapalne i nawilża. Zawiera kwas glikolowy, alantoinę i ekstrakt z wąkroty azjatyckiej.

 

Opinie o Seborh:

 

 

Jak stosować zestaw?

Szampon SeborhNa zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

 

Jak pielęgnować skórę z łojotokowym zapaleniem?

Aby poprawić stan skóry z ŁZS, trzymaj się kilku prostych zasad. Używaj łagodnych produktów bez agresywnych składników, które mogłyby zaostrzyć objawy. Unikaj przesuszania skóry głowy, bo to wcale jej nie pomoże – tylko nasili łojotok. Regularnie złuszczaj skalp, aby zapobiegać gromadzeniu się łuski. Do złuszczania wybieraj delikatne płyny keratolityczne zamiast peelingów mechanicznych, które nie są wskazane przy stanach zapalnych skóry głowy. Wreszcie, o to jakich kosmetyków używać, zapytaj dermatologa – specjalista najlepiej podpowie, jakie produkty będą odpowiednie.

Podsumowanie

Łojotokowe zapalenie skóry to uciążliwa dolegliwość. Na szczęście jej objawy można kontrolować. Pierwszy krok to oczywiście konsultacja z lekarzem, który oceni, jak zaawansowany jest problem i dobierze właściwe leczenie. Warto także zaopatrzyć się w odpowiednie produkty do pielęgnacji, żeby wspomóc kurację, a później podtrzymać jej efekty.

Materiał partnera