„Dziedzictwo kulturowe Prus Wschodnich – historia łączy” – pod takim hasłem odbyło się kolejne polsko-rosyjskie seminarium popularno-naukowe. Obecne seminarium nawiązywało do poprzedniego, zorganizowanego z inicjatywy starosty braniewskiego Leszka Dziąga.
„Braniewo na taśmie filmowej w latach 70-90 tych XX wieku” – taki tytuł nosi prezentacja Artura Mieczańca, którą już w najbliższy czwartek (27 września) będzie można zobaczyć w Spichlerzu Mariackim w Braniewie.
„Prusy Wschodnie – dziedzictwo kulturowe bez granic” – pod takim hasłem odbędzie się w Braniewie sympozjum zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Braniewa.
Prezentacja „Balanti Balassi słynny poeta węgierski i jego związki z Braniewem” oraz węgiersko-polskie relacje historyczne były tematem kolejnego spotkania Towarzystwa Miłośników Braniewa.
„Warmia i warmińskość – historia, tradycja i gwara”. Dziedzictwo kulturowe ziemi warmińskiej były tematem warsztatów, które zorganizowano w Bibliotece Gminnej w Wilczętach.
Noc Muzeów w tym roku obchodzona będzie również w Muzeum Ziemi Braniewskiej. Zapraszamy w sobotę (19 maja) od godz. 16:00.
Braniewska firma – Apartament s.c. Szurpicka Zofia Romanowski Leszek – wyremontuje najstarszy zabytek na Warmii – wieżę bramną Zamku Biskupiego w Braniewie.
Już po raz dziewiąty w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie uczczono pamięć osób zamordowanych w Katyniu.
Dr Tomasz Gliniecki będzie gościem spotkania autorskiego w braniewskiej bibliotece. Historyk opowie o swojej najnowszej książce „Echa pancernego rajdu...”.
Jeszcze w marcu powinien zostać rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę, który zrekonstruuje mury oporowe fosy miejskiej przy ulicy Kromera w Braniewie.
Portal Braniewo