Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Biuro Rachunkowe Orion Magdalena Rogaczewska

Czy piana PUR będzie odpowiednia dla starego budynku?

Mieszkańcy budynków starszego typu często muszą zmagać się z problemem niewydajnego ogrzewania i uciekającego ciepła z obiektu. Wynika to z faktu, że podczas budowy i remontów takich obiektów używano z reguły mało wydajnych materiałów izolacyjnych (np. niskiej jakości wełnę) lub wcale nie wykonywano warstwy ociepleniowej. Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych materiałów w tej kategorii jest obecnie piana PUR. Sprawdź, czy będzie ona odpowiednim rozwiązaniem dla starego budynku.
Czy piana PUR będzie odpowiednia dla starego budynku?

Zalety pianki poliuretanowej

Piana PUR to materiał doskonale nadający się do ocieplania ścian, fundamentów, dachów, a nawet całych budynków. Zapewnia skuteczną izolację cieplną i akustyczną. Jest odporna na wilgoć, pleśń i bakterie. Ma niewielką wagę, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji, co może być szczególnie istotne w przypadku starszych, zniszczonych obiektów. Dzięki poprawnej aplikacji będzie w stanie dotrzeć nawet do trudnodostępnych miejsc, wnikając w każdą szczelinę i nie tworząc mostków termicznych. Badania pokazują, że tak wykonana izolacja może zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet o 50%, szczególnie właśnie w miejscach, które w ogóle nie były ocieplane lub ocieplono je przed wieloma laty materiałami znacznie mniej zaawansowanymi technologicznie. Pianka PUR może doskonale sprawdzić się zarówno w budynkach nowych, w stanie deweloperskim, jak też w starszym budownictwie. Izolację w Twoim domu lub innym obiekcie w profesjonalny i rzetelny sposób mogą wykonać specjaliści z Isosolutions.

Na co uważać przy aplikacji piany PUR w starym budynku?

Aby izolacja z pianki poliuretanowej sprawdziła się w budynku starego typu, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii przed, a także w czasie jej aplikacji. Przede wszystkim warto zdecydować się na pomoc doświadczonych specjalistów, nie jest zalecane samodzielne przeprowadzanie prac. Materiał musi zostać naniesiony w odpowiedniej temperaturze oraz pod właściwym ciśnieniem, do czego niezbędne są odpowiednie narzędzia i maszyny – np. agregat natryskowy. Nieumiejętna aplikacja pianki lub wybór produktu niskiej jakości może przyczynić się do powstania mostków termicznych, którymi ciepło będzie uciekać z budynku.

Oprócz tego niezbędne może okazać się przygotowanie powierzchni, na którą ma zostać naniesiona warstwa izolacyjna. Na materiale nie powinno być plam, pozostałości tłuszczu, czy wilgoci. Ta ostatnia kwestia może być szczególnie istotnym problemem w kontekście fundamentów czy piwnic w budynkach starego typu. Z tego powodu niezbędne będzie osuszenie i wyczyszczenie powierzchni, a w razie potrzeby również ogrzanie pomieszczenia. Po zadbaniu o te kwestie będzie mogła powstać izolacja, która skutecznie posłuży przez lata. Profesjonalne firmy zajmujące się ocieplaniem pianą PUR oferują nawet 25-letnią gwarancję.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama