Większość dawców to osoby regularnie oddające krew. Nie zabrakło jednak osób, które podzieliły się cząstką siebie po raz pierwszy. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przyjmował krwiodawców przez trzy godziny. W tym czasie 25 osób oddało 11 litrów krwi. Niestety, 5 osób zostało zdyskwalifikowane i nie mogły oddać krwi.
Oddawanie krwi stało się już normą dla braniewskich policjantów, pracowników policji oraz mieszkańców powiatu braniewskiego. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia. To bezcenna substancja, której nie da się wyprodukować, ani kupić, dlatego rzadko kiedy jest jej pod dostatkiem. Wiedzą o tym doskonale policjanci, którzy czynnie włączają się w liczne akcje krwiodawstwa, stając się honorowymi dawcami.
— Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje — mówią organizatorzy akcji. — Życiodajna substancja trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci. Wszystkim dziękujemy za tak wspaniały odzew na apel braniewskich policjantów, zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnych akcjach. O kolejnym terminie zbiórki krwi informować będziemy za pośrednictwem strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Braniewie oraz lokalnych mediów.
Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.
Napisz komentarz
Komentarze