To czwarte w 2024 roku ślubowanie nowych policjantów w garnizonie warmińsko-mazurskim. To jeden z najważniejszych dni w policyjnej karierze. Początek drogi, która kształtuje charakter, pozwala zdobyć nowe umiejętności, daje satysfakcję z realizacji zadań i niesienia pomocy innym.
Aktualnie na Warmii i Mazurach służbę pełni ponad 3,3 tys. policjantów. Swoje zadania realizują w 19 powiatach, w komendzie wojewódzkiej, komendach miejskich, komendach powiatowych, komisariatach i posterunkach. Ich grono zasiliła grupa nowo przyjętych funkcjonariuszy: 13 policjantek i 21 policjantów. Po odbyciu ponad półrocznego szkolenia w jednej ze szkół Policji wrócą do swoich jednostek, by tam rozpocząć służbę jako pełnoprawni policjanci. Będą ją pełnić w: Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie, Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie, Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu oraz komendach powiatowych w Bartoszycach, Braniewie, Działdowie, Ełku, Giżycku, Iławie, Kętrzynie, Lidzbarku Warmiński, Nidzicy, Olecku, Ostródzie i Piszu.
W miniony poniedziałek (15 lipca) w obecności swoich bliskich i nowych przełożonych nowi policjanci uroczyście ślubowali „służyć wiernie Narodowi”. Słowa roty ślubowania powtórzyli za swoim nowym szefem – insp. Mirosławem Elszkowskim, komendantem wojewódzkim Policji w Olsztynie.
Aktualnie w garnizonie warmińsko-mazurskim do obsadzenia pozostaje 451 wolnych miejsc do służby w policyjnym mundurze na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i osób odwiedzających Warmię i Mazury. Kolejne w tym roku przyjęcia zaplanowane zostały na 9 września, 30 października i 30 grudnia. Jednak rekrutacja do służby trwa cały czas. Każdy zainteresowany służbą w Policji może w tym celu spotkać się z funkcjonariuszami Sekcji Doboru KWP w Olsztynie.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej KWP w Olsztynie
Służba w Policji daje to, czego nie oferuje wykonywanie wielu innych zawodów. To możliwość niesienia pomocy ludziom i zwierzętom oraz ratowanie mienia i ściganie przestępców. To możliwość rozwoju różnych umiejętności: technicznych, fizycznych czy interpersonalnych. To praca przy wykonywaniu różnych zadań. To służba za kierownicą radiowozu, na motorze, na łodzi, współpraca ze zwierzętami, praca „pod przykrywką”, rozwiązywanie niewyjaśnionych spraw, szukanie śladów w laboratorium, ciągłe staranie się o to, by być jeden krok przed przestępcami, by w końcu ich dopaść. To także współpraca z lokalną społecznością, troska o bezpieczeństwo dzieci i seniorów, bycie wsparciem dla osób, które tego potrzebują. To służba, która każdego dnia może przynosić inne zadania i przynosi satysfakcję z ich zrealizowania.
Napisz komentarz
Komentarze