Dokumenty aplikacyjne można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku oraz m.in. w jednostkach Straży Granicznej w Elblągu i Krynicy Morskiej.
Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba niekarana, posiadająca wyłącznie polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych.
Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym, który odbywa się w Gdańsku, komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Wysyłany jest on również na badanie psychologiczne oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf.
W drugim etapie postępowania organizowanym w Komendzie MOSG w Gdańsku kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Następnie rekruci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby.
Nowością dla przyszłych funkcjonariuszy jest możliwość podjęcia w ramach służby studiów w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie. Po trzech latach nauki absolwenci uzyskują tytuł licencjata i stopień młodszego chorążego Straży Granicznej.
Informacje na temat naboru zamieszczone są na stronie internetowej oddziału w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”
Wszelkie informacje na temat rekrutacji można także uzyskać pod numerem telefonu +58 524 24 24.
Do dyspozycji kandydatów są specjalni koordynatorzy dostępni pod numerem tel. 797 337 256.
Napisz komentarz
Komentarze