Na początku spotkania wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Lipowinie im. Wincentego Witosa Dorota Barańska i przewodniczący Rady Gminy Braniewo Stanisław Żołędziewski powitali gości, rodziców, uczniów, pracowników i sympatyków szkoły, a także złożyli spokojnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2024 Roku.
Komendant Hufca ZHP w Braniewie harcmistrz Katarzyna Pawlicka w asyście harcerzy i zuchów uroczyście przekazała Betlejemskie Światło Pokoju wraz z życzeniami świątecznymi.
W trakcie wydarzenia głos zabrał Dyrektor Biura Regionalnego w Elblągu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego Edward Pietrulewicz oraz starosta Powiatu Braniewskiego Karol Motyka, którzy podkreślili wartości związane ze świętami Bożego Narodzenia oraz przekazali symboliczne świąteczno-noworoczne życzenia wszystkim uczestnikom.
Następnie uczniowie szkoły przygotowali „niebiańsko – piekielną rozgrywkę”, wprowadzając wszystkich zebranych w magiczny i pełen cudów czas świętowania. Tegoroczne przedstawienie w wykonaniu uczniów z SP w Lipowinie to historia z dreszczykiem emocji – dwa obozy walczą o ważne informacje, władzę i o... kołyskę. Całość przedstawienia uświetnił szkolny chór śpiewając tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.
Tuż po obejrzeniu świątecznego spektaklu rozpoczął się recital uczestników programu The Voice Kids w wykonaniu: Mia Piaskowska, Basia Barańska, Kornelia Markuszewska, Aleksander Ryś oraz Patrycja Moneta.
Po części oficjalnej odbyła się świąteczna degustacja potraw warmińskich przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze.
Organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy Braniewo oraz Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Lipowinie. Wydarzenie było współfinansowane ze środków finansowych Gminy Braniewo oraz przy wsparciu finansowym Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Organizatorzy dziękują:
- uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Lipowinie im. Wincentego Witosa, którzy przez ostatni czas czynnie angażowali się w stworzenie tego największego świątecznego wydarzenia w regionie,
- Wiolecie Jaskólskiej, dyrektor Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, za udzielenie wsparcia finansowego tego wydarzenia,
- Środowiskowemu Domu Samopomocy w Żelaznej Górze, KGW „To My” z Lipowiny, KGW „Maciejki” z Maciejewa,, KGW „Słoneczne Gronówko” z Gronówka, KGW „Zgodni” w Rusach, KGW „Nasze Krzewno” z Krzewna, KGW „Warmianki” z Żelaznej Góry za przygotowanie degustacji świątecznych potraw Warmińskich,
- przybyłym gościom, rodzicom i mieszkańcom za obecność, wspólne spędzenie tego wyjątkowego czasu i kolędowanie.
Napisz komentarz
Komentarze