„Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 24 czerwca 2016 roku Pan Winicjusz Sokół złożył rezygnację ze stanowiska Zastępcy Burmistrza Miasta Braniewa — czytamy na stronie internetowej. — Pani Burmistrz Miasta Braniewa rezygnację przyjęła i z dniem 27 czerwca 2016 roku Pan Winicjusz zostanie odwołany ze stanowiska”.
Nie wiadomo, co było powodem rezygnacji Winicjusza Sokoła z zajmowanego stanowiska. Na razie nie wiadomo także, kto go zastąpi.
— Nie znam powodu rezygnacji, to sprawy osobiste i osobista decyzja. Nie próbowałam wpływać na tę decyzję i z przykrością stwierdzam, że nasza dotychczasowa współpraca kończy się z dniem dzisiejszym — powiedziała Radiu Olsztyn burmistrz Monika Trzcińska (ZOBACZ: Wiceburmistrz Braniewa zrezygnował ze stanowiska).
Winicjusz Sokół od 10 lat był związany z działalnością w samorządzie braniewskim. W latach 2006-2014 był radnym Rady Powiatu Braniewskiego, a także w tym okresie (przez niemal 2 lata) przewodniczącym RP.
W wyborach w 2014 r. również startował do RP i uzyskał mandat radnego. Zrzekł się go jednak na rzecz sprawowania funkcji wiceburmistrza Braniewa, którą zaproponowała mu burmistrz Monika Trzcińska.Sokół był także dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Przejść Granicznych w Grzechotkach. W lipcu 2012 r. w Grzechotkach pojawiło się Centralne Biuro Antykorupcyjne, które na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Elblągu sprawdzało rzekome nieprawidłowości. W maju 2013 r. elbląska prokuratura postawiła Sokołowi zarzut osiągnięcia korzyści majątkowej a także przekroczenia uprawnień. Według prokuratury miało dochodzić do wykorzystywania pracowników i dostępnego na przejściu sprzętu budowlanego do budowanego przez Sokoła domu w Jantarze na Mierzei Wiślanej. Wyrządzone w ten sposób straty na szkodę Skarbu Państwa miały wynieść niemal 12 tys. złotych.
Sokół nie przyznał się do tych zarzutów. W tej chwili w sprawie tej toczy się postępowanie sądowe.
Napisz komentarz
Komentarze