GMINA FROMBORK. Policjanci ewakuowali mieszkańców jednego z budynków mieszkalnych, w którym ulatniał się gaz. Okazało się, że do ulotnienia gazu doszło w trakcie nieudanej próby samodzielnej wymiany butli z gazem przez jedną z lokatorek.
podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
W czwartek (10 grudnia), około godz. 13:00 oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony przez mieszkańca jednej z podfromborskich miejscowości o tym, że z mieszkania sąsiadów silnie ulatnia się gaz.
Na miejsce skierowano patrol funkcjonariuszy – st. sierż. Rafała Karpińskiego oraz st. post. Artura Kulewicza, którzy potwierdzili zgłoszenie zaniepokojonego mieszkańca. Policjanci wiedzieli, że ulatniający się gaz może zagrażać ludzkiemu życiu i zdrowiu, dlatego bez wahania podjęli decyzję o ewakuowaniu mieszkańców.
Kiedy mieli pewność, że wszyscy znajdują się poza budynkiem przystąpili do wietrzenia pomieszczeń, na miejsce wezwali strażaków. Ci, za pomocą mierników potwierdzili, że zagrożenie minęło.
Kiedy mieszkańcy cali i zdrowi mogli powrócić do swoich mieszkań, policjanci zajęli się wyjaśnianiem przyczyny zaistniałej sytuacji. Okazało się, że jedna z mieszkających w budynku osób chciała samodzielnie wymienić butlę z gazem, nie zdała sobie jednak sprawy, że zawór butli nie jest dokręcony. Teraz sprawą zajmie się sąd.
Nowy drukowany numer Nowin Północnych (październik/listopad 2020)
znajdziecie w:
BRANIEWIE:
PSB Mrówka
Żabka przy ul. Sikorskiego
Green Stuff (ul. Kościuszki)
Bricomarché
Market Kasperek
GMINIE BRANIEWO:
Lipowina (sklep wielobranżowy)
Żelazna Góra (sklep spożywczo-przemysłowy)
GMINIE PIENIĘŻNO:
Bar „Przystanek u Andrzeja” (Pieniężno)
Sklep Swojak, ul. Generalska 2 (Pieniężno)
Sklep Spożywczo-Przemysłowy (SAM), ul. 1 Maja 3 (Pieniężno)
SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU!
Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa bezpłatna gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego – prosimy o KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96
Napisz komentarz
Komentarze