Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdzie się uczyć po gimnazjum? Braniewskie szkoły zapraszają

W każdej z braniewskich szkół przyszli absolwenci gimnazjów znajdą coś dla siebie. Nie trzeba wyjeżdżać z Braniewa. Przekonaliśmy się o tym podczas piętnastej już Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych.
Gdzie się uczyć po gimnazjum? Braniewskie szkoły zapraszają

Autor: Starostwo Powiatowe w Braniewie

Giełdę — tradycyjnie już — zorganizowało braniewskie Starostwo Powiatowe. Przybyli na nią uczniowie, nauczyciele i rodzice zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną prezentowaną przez przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z powiatu braniewskiego.
Wydarzenie otworzyli: starosta braniewski Leszek Dziąg, wicestarosta Artur Mieczaniec i etatowy członek Zarządu Powiatu Mirosław Kudliński.
— Każda z braniewskich szkół ma swoją specyfikę i coś interesującego — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Wiadomo, „stary ogólniak” na Sikorskiego to prawie pewnik, że będzie zdana matura i wstęp na studia, Zespół Szkół Budowlanych to klasy mundurowe i doskonałe zaplecze informatyczne, Zespół Szkół Zawodowych ma też interesującą ofertę, nie tylko jeżeli chodzi o szkolenie zawodowe, ale także jest to szkoła, która jest bardzo aktywna również za granicami Polski, więc są tam duże szanse praktyk zagranicznych.

Nie sama nauka
Gimnazjaliści, którzy przybyli na giełdę, rozmawiali z doradcami zawodowymi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Braniewie i Młodzieżowego Centrum Kariery działającego przy OHP w Braniewie oraz ze specjalistą ds. rozwoju zawodowego z Ośrodka Szkolenia Zawodowego przy OHP w Braniewie.
Firma „Meble Okmed Demko sp. j.” zaprezentowała ofertę dotyczącą praktyk zawodowych dla uczniów planujących kształcenie zawodowe.
Do zapoznania się z ofertą szkół zachęcał także bezpośrednio starosta Leszek Dziąg.
— Warto skorzystać z rozbudowanej bazy dydaktycznej  oraz możliwości wyjazdów na staże zagraniczne na przykład do Włoch, Niemiec czy też Hiszpanii — mówił starosta.

Mundur wciąż atrakcyjny
Tradycją jest już także, że podczas giełdy prezentują się także służby mundurowe. Tak było i tym razem — na parkingu starostwa swoje namioty rozstawili policjanci, strażacy, Straż Graniczna z Braniewa i Grzechotek i żołnierze z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.
— Uczniowie zainteresowani służbą w mundurze dowiedzieli się o zasadach przyjęć do poszczególnych jednostek, zapoznali się również z wyposażeniem służb, pojazdami, a nawet uzbrojeniem — mówi wicestarosta Artur Mieczaniec.
Równolegle z trwającą giełdą w każdej ze szkół odbywały się „dni otwarte” — przyszli potencjalni uczniowie mogli zatem zwiedzić szkoły i na miejscu porozmawiać z ich uczniami.

 

Gdzie się uczyć?

Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie
W zależności od zainteresowań młodzieży szkoła proponuje uczniom kasy: matematyczno-ekonomiczną, biologiczno-chemiczną, oraz językowo-społeczną z elementami psychologii i prawa.

Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie
Szkoła planuje nabór do liceum ogólnokształcącego – klasy o charakterze medyczno-ratowniczym, politechniczno-biznesowym, społeczno-administracyjnym, wojskowym oraz pożarniczym. Zaprasza również młodzież do technikum kształcącego w zawodach: technik budownictwa, technik informatyk, technik spedytor oraz technik drogownictwa. Przy szkole funkcjonuje internat.

Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie
Szkoła planuje nabór do technikum kształcącego w zawodach: technik leśnik, technik logistyk, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik handlowiec, technik ekonomista, technik agrobiznesu, technik obsługi turystycznej, technik organizacji reklamy i technik architektury krajobrazu.
Szkoła branżowa I stopnia planuje kształcenie w zawodzie: elektromechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, monter konstrukcji budowlanych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, monter sieci instalacji sanitarnych, magazynier-logistyk, elektryk, kucharz, sprzedawca, cukiernik, mechanik-operator do produkcji drzewnej, piekarz, fryzjer, zbrojarz-betoniarz, stolarz, wędliniarz, mechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz.

 

Podziękowania
Starosta braniewski Leszek Dziąg oraz Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu, serdecznie dziękują burmistrzom i wójtom miast i gmin powiatu braniewskiego oraz dyrektorom szkół, za umożliwienie młodzieży gimnazjalnej oraz nauczycielom udziału w giełdzie.
Dowódcom i funkcjonariuszom poszczególnych służb mundurowych za ich zaangażowanie i prezentację specjalistycznego sprzętu.
Dyrektorom, nauczycielom i młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie, Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie i Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie, za atrakcyjne przedstawienie ofert edukacyjnych swoich szkół.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama