Policyjny profilaktyk spotkał się z rodzicami w Zespole Szkół w Płoskini. Pogadanka dotyczyła dopalaczy.
Policjant wyczulał opiekunów na zagrożenie, z którym spotyka się młodzież. Funkcjonariusz przybliżył również rodzicom założenia i funkcjonalność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Czym są dopalacze? Jak ustrzec dziecko przed zagrożeniami, które niosą ze sobą środki odurzające? Jak poznać, że moje dziecko jest pod działaniem niebezpiecznych substancji?
Policjant odpowiadał na te i na wiele innych pytań. Przed problemem młodzieży zażywającej dopalacze staje coraz więcej rodziców i wychowawców. Wzrost znaczenia środków masowego przekazu, a także chęć dopasowania się do grupy rówieśniczej sprawiają, że młodzi ludzie coraz częściej eksperymentują, nie zdając sobie sprawy z grożącego niebezpieczeństwa.
Policjanci we współpracy z pedagogami szkolnymi docierają do szczególnego grona, grona rodziców, gdyż to oni najlepiej znają swoje dzieci, i to oni poprzez codzienny kontakt są w stanie najszybciej dostrzec, że z ich podopiecznym dzieje się coś złego. Wczorajsze spotkanie miało na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę rodziców na temat symptomów zażywania niebezpiecznych substancji oraz wskazać sposób postępowania w przypadku pojawienia się tego problemu.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Na zakończenie wystąpienia zebranym zaprezentowano założenia i funkcjonalność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
KMZB to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Każdy mieszkaniec wchodząc na stronę KMZB może wskazać lokalizację zagrożenia, które w ciągu najbliższych 5 dni zostanie objęte policyjną kontrolą. Aby skorzystać z KMZB należy wejść na dedykowaną jej zakładkę np. na stronie internetowej braniewskiej jednostki Policji.
Napisz komentarz
Komentarze