Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Biuro Rachunkowe Orion Magdalena Rogaczewska

Braniewo dołącza do programu „Szpitale Przyjazne Wojsku”. Wsparcie dla żołnierzy i mieszkańców

Braniewo dołączyło do grona miast, które odegrają kluczową rolę w budowaniu systemu bezpieczeństwa zdrowotnego w ramach programu „Szpitale Przyjazne Wojsku”.
Braniewo dołącza do programu „Szpitale Przyjazne Wojsku”. Wsparcie dla żołnierzy i mieszkańców
Sygnatariusze porozumienia, ze strony powiatu braniewskiego: wicestarosta Stanisław Popiel, dyrektor PCM Agnieszka Grzelak i starosta Leszek Dziąg

Autor: MON

Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się dzisiaj (20 marca), z udziałem wicepremiera i ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, minister zdrowia Izabeli Leszczyny oraz wiceministra Cezarego Tomczyka.

Program, jak podkreślają przedstawiciele rządu, ma wzmacniać system opieki zdrowotnej w Polsce, szczególnie na wschodniej i północnej flance NATO. To nie tylko wsparcie dla żołnierzy w czasie pokoju, ale również przygotowanie szpitali do działania w sytuacjach kryzysowych i na wypadek konfliktu zbrojnego.

Wśród jednostek, które zadeklarowały udział w programie, znalazł się również szpital powiatowy w Braniewie – Powiatowe Centrum Medyczne Sp. z o. o. Braniewo ma szczególne znaczenie ze względu na obecność 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, jednej z kluczowych jednostek Wojska Polskiego na północy kraju, ale też 43 batalionu obrony pogranicza – jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej.

MON podkreśla, że chciałby, żeby projekt „Szpitale Przyjazne Wojsku” był integralną częścią Tarczy Wschód i realnym wsparciem właśnie dla miejsc takich jak Braniewo czy Bartoszyce, gdzie funkcjonują ważne jednostki wojskowe, ale nie ma wojskowych placówek medycznych.

Dzięki programowi placówki cywilne będą mogły rozwijać swoje zdolności w zakresie medycyny pola walki, uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach i inwestować w nowoczesny sprzęt, a ich personel zyska możliwość podnoszenia kwalifikacji. Jak dodał wicepremier Kosiniak-Kamysz: – Szpitale podejmują zobowiązanie, że będą nie tylko miejscem opieki medycznej dla każdego pacjenta, ale także partnerem wojska w budowaniu potencjału obronnego i zdrowotnego państwa.

Władze samorządowe Braniewa oraz kierownictwo szpitala zadeklarowały pełne zaangażowanie w realizację programu. To szczególnie istotne w kontekście obecnej sytuacji geopolitycznej i doświadczeń z wojny na Ukrainie, które pokazują, jak ważne jest przygotowanie personelu medycznego do działania w warunkach kryzysowych.

Program „Szpitale Przyjazne Wojsku” to także impuls do inwestycji w służbę zdrowia na poziomie lokalnym. Dzięki środkom unijnym, przekazywanym poprzez regionalne programy operacyjne, Braniewo może zyskać nowe możliwości rozwoju infrastruktury medycznej, co przełoży się na wyższy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

 


 

 

Powiązane galerie zdjęć:

 

 


"NOWINY PÓŁNOCNE"
Gazeta pogranicza Warmii i Mazur

Bartoszyce, Braniewo, Gołdap, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Mrągowo, Olecko, Węgorzewo

 

REKLAMA W GAZECIE:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama