Kontroluj poziom baterii
Wśród wielu użytkowników panuje przekonanie, że podczas pierwszego używania smartfonu należy całkowicie rozładować jego baterię. Jest to nawyk pochodzący jeszcze z czasów pierwszych telefonów komórkowych, czyli urządzeń dużo starszych generacji. Były one wyposażone w baterie niklowo-kadmowe, w których występował tzw. efekt pamięci. Dłuższe użytkowanie bez całkowitego rozładowywania mogło doprowadzić do tego, że pojemność akumulatorów spadała do takiego poziomu energii, o jaki były one uzupełniane podczas ładowania. Obecnie baterie smartfonów wykorzystują już inne technologie i całkowite rozładowywanie nie tylko nie wpłynie pozytywnie na ich żywotność, lecz może nawet ją skrócić. W przypadku, gdy wydajność akumulatora w smartfonie już spadła, warto zdecydować się na jego wymianę. Serwisanci oraz właściciele sklepów z częściami wymiennymi mogą wyposażyć się w nie tutaj https://gsmok.pl/czesci-serwisowe-do-telefonow-c031.
Równie ważne jest, aby akumulatora nie przeładowywać. Z tego powodu nie zaleca się ładowania go za każdym razem do pełna, a tym bardziej pozostawiania telefonu podłączonego do źródła prądu przez całą noc. Wiele nowszych modeli smartfonów ma specjalne tryby, w które przypadku ładowania nocnego utrzymują poziom energii na optymalnym poziomie. Według producentów akumulatorów zalecany stopień naładowania mieści się w przedziale 20-90%.
Wykorzystuj wysokiej jakości ładowarki
Drugą istotną kwestią, o którą należy zadbać, jest dobór ładowarki kompatybilnej z urządzeniem. Warto włączyć te produkty do oferty swojego sklepu GSM lub serwisu. Zakupić można je w hurtowni GSMOK https://gsmok.pl/.
Większość użytkowników doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ładowarka musi mieć wtyczkę pasującą do danego urządzenia. Często pomijane są inne parametry tego wyposażenia, które są jednak nie mniej ważne. Należy zwrócić uwagę na moc ładowarki. Zbyt duża może doprowadzać do przegrzania sprzętu, natomiast zbyt mała sprawi, że proces będzie długotrwały i nieefektywny, a Ty nie skorzystasz z pełni możliwości dotyczących prędkości ładowania, jakie ma Twoje urządzenie. Warto co jakiś czas sprawdzać również, czy w samej ładowarce lub kablu nie doszło do uszkodzeń fizycznych, które także mogłyby obniżyć skuteczność uzupełnienia poziomu baterii oraz wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo użytkownika.
Napisz komentarz
Komentarze