Zalety korzystania z Self Storage
Niewyobrażalną i główną zaletą korzystania z usług branży Self Storage jest to, że można wynajmować bardzo różne powierzchnie. Oferty zaczynają się już od 1 m2. Dodatkowo osoba korzystająca z takich powierzchni wcale nie muszą się wiązać długotrwałymi umowami z dostawcą powierzchni magazynowej i w każdej chwili może rozwiązać umowę.
Komórkę można wynająć na tydzień, lub na kilka lat. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają w swoich mieszkaniach obszernych komórek lokatorskich. Zwłaszcza, że powierzchnia taka posiada stały monitoring, a magazyn jest chroniony. Nie przeszkadza to jednak użytkownikom w stałym dostępie do swoich komórek. Magazyny otwarte są przez calą dobę, siedem dni w tygodniu.
Hotele dla rzeczy - gdzie można je znaleźć?
Hoteli dla rzeczy, bo tak czasem określane są magazyny Self Storage, w naszym kraju jest coraz więcej. Firmy specjalizujące się w tej branży tworzą swoje magazyny w większych miastach, ponieważ duża ilość chętnych sprawia, ze utrzymanie takiego magazynu jest opłacalne. To w dużych miastach jest większe zapotrzebowanie na powierzchnie do przechowywania. Tam też można znaleźć dogodną lokalizację na tego typu miejsca.
Magazyn samoobsługowy - dla kogo?
W Polsce magazyny samoobsługowe Self Storage są dostępne dla osób mieszkających na przykład w Poznaniu, Wrocławiu i Bydgoszczy. Działa tam firma Stokado. Na Zachodzie Europy usługi te dynamicznie rozwijały się już w latach 90. ubiegłego stulecia. W Stanach Zjednoczonych korzystanie z Self Storage jest bardzo popularne. Szacuje się, że co dziesiąte gospodarstwo domowe korzysta z magazynów samoobsługowych.
Z powierzchni magazynowych korzystają zarówno osoby prywatne, jak i duże i mniejsze firmy. Są to przede wszystkim osoby, które w mieszkaniach nie posiadają komórek do przechowywania, lub mimo posiadania takich miejsc, potrzebują większych powierzchni, gdy do przechowywania mają rzeczy używane sezonowo.
Firmy, które bazują na Self Storage w Polsce to firmy zajmujące się przeprowadzkami. Jednak z chęcią wynajmują magazyny sklepy, które mają nadwyżki towarów, a także inne mniejsze firmy. Self Storage jest take wykorzystywane do przechowywania dokumentów firmowych.
Tego typu magazyny mogą okazać się ogromnymi oszczędnościami dla mniejszych firm. Jest to spowodowane tym, że firma wynajmuje jedynie taką powierzchnię, jaką aktualnie potrzebuje. Przez to firma nie płaci za nieużywaną powierzchnię.
Bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów jest gwarantowane przez firmy obsługujące magazyn. Indywidualny kod dostępu do każdej skrytki, monitoring i ochrona to tylko niektóre z zabezpieczeń wykorzystywanych w magazynach Self Storage.
Co trzymać w magazynach Self Storage?
W magazynach firm takich jak Stokado magazynowane są przeróżne przedmioty. Czasem komórka magazynowa wynajmowana jest dlatego, że firmy posiadają za małą powierzchnię biurową.
W takim przypadku w Self Storage tworzone są archiwa, magazynki, czy rzeczy używane sezonowo. Można w nich przetrzymywać materiały promocyjne, dokumenty, sprzęt i narzędzia.
Także sklepy internetowe korzystają z tego typu magazynów. Osoby prywatne zaś trzymają w nich rowery, narty, lub traktują magazyn jak skrytkę na rzadko używane przedmioty.
Ile kosztuje magazynowanie w Self Storage?
Miesięczny koszt schowku zależny jest przede wszystkim od wielkości i rodzaju najmowanej powierzchni. Najmniejsze powierzchnie dostępne są już od około 80,00 zł miesięcznie. Magazyny takie oferują także materiały pomocne w składowaniu i przechowywaniu rzeczy. Są to kartony, taśmy i inne akcesoria do magazynowania.
Self Storage jest branżą rozwijającą się w Polsce. Znają ją przede wszystkim osoby, które przebywały za granicą i korzystały z tego typu usług. Jednak dzięki temu, że magazyny-hotele stają się coraz bardziej popularne, możliwy jest wzrost ich liczby w miastach.