Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Bon podarunkowy – Jarzębinowy Resort & SPA

„Jentl, chłopak z jesziwy”. Wybierz się na opowieść o pragnieniu wolności i samorealizacji

Jeszcze tylko 9, 10 i 11 listopada w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu będzie można obejrzeć wyjątkowy spektakl „Jentl, chłopak z jesziwy”.
„Jentl, chłopak z jesziwy”. Wybierz się na  opowieść o pragnieniu wolności i samorealizacji

Autor: Bartek Warzecha / bartekwarzecha.com

Terminy spektakli:
9 listopada, godz. 18:00
10 listopada, godz. 17:00
11 listopada, godz. 17:00

Bilety dostępne są na stronie internetowej teatru


„Jentl, chłopak z jesziwy” to sztuka na podstawie opowiadania noblisty Isaaca Bashevisa Singera. Reżyser Arkadiusz Klucznik zaprasza nas w pełną emocji, muzyki i plastyczności podróż po historii młodej kobiety, która pragnie się uczyć, choć zgodnie z tradycją jej społeczności, studia są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Zdeterminowana Jentl, by podążać za swoim marzeniem przebiera się za mężczyznę i wstępuje do jesziwy. Wkracza w męski świat, gdzie zmaga się z trudami życia i miłości, ale przede wszystkim z ukrywaniem swojej prawdziwej tożsamości.

„Jentl, chłopak z jesziwy” to uniwersalna opowieść o pragnieniu wolności i samorealizacji, która po mistrzowsku łączy sprzeczności drzemiące w ludzkiej duszy. To opowieść o odwadze, determinacji i poszukiwaniu własnej drogi w społeczności pełnej zakazów i nakazów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom scenograficznym i muzycznym, spektakl łączy tradycję z nowoczesnością, nadając całości świeży, aktualny wymiar.

Spektakl to okazja, by zobaczyć opowieść spopularyzowaną za sprawą filmowego musicalu Barbary Streisand z 1983 r. Elbląska inscenizacja jest niewątpliwie spektakularnym widowiskiem z udziałem niemal całego zespołu aktorskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. To klasyka literatury w pięknej oprawie, która na pewno będzie głęboko wzruszającym i pobudzającym przeżyciem.

Spektakl bierze udział w X Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej i Europejskiej „Klasyka Żywa”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama