— W ramach wyjazdu spotkałem się w Pałacu Senatorskim na Kapitolu ze Svetlaną Celli – przewodniczącą Rady Gminy Rzym, czyli najstarszej, ponad tysiącletniej gminy na świecie — mówi burmistrz Braniewa. — W tracie rozmowy opowiedziałem pani przewodniczącej o pierwszej stolicy Warmii, przekazałem pozdrowienia od mieszkańców i zaproszenie do Braniewa.
Wspólnie z Jackiem Kostką – prezesem Cittaslow Polska i wiceprezydentem międzynarodowych władz stowarzyszenia – burmistrz Braniewa spotkał się z Pier Giorgio Oliveti – sekretarzem generalnym Cittaslow International.
— W dynamicznie zmieniającym się świecie, na który cień rzucają geopolityczne napięcia, bardzo istotne stają się kontakty międzynarodowe oraz umiejętność budowania relacji i wzajemne wsparcie — mówi Tomasz Sielicki. — Świat zmienia się na naszych oczach – niestety, nie zawsze na lepsze. Świadomość wynikających z tego niebezpieczeństw stała za powołaniem do życia Cittaslow, czyli Sieci Miast Dobrego Życia Cittaslow.
Od 2019 roku w grupie miast z całego świata, które dzięki przynależności do Cittaslow International stawiają na partnerstwo, współpracę, wzajemną pomoc i przyjaźń, a także bezpieczeństwo, znajduje się również Braniewo.
— Podzielamy wizję rozwoju, w której duży nacisk kładziony jest na relacje międzyludzkie, a także troskę o kulturę i dziedzictwo naszych małych ojczyzn — mówi burmistrz Braniewa. — Cieszę się, że możemy być częścią tak wspaniałej społeczności. Dzięki naszej bogatej historii stanowimy fundament warmińskich wartości w Cittaslow.
Napisz komentarz
Komentarze