Coraz więcej czasu spędzamy online, a więc z wykorzystaniem podłączenia do internetu. Nie chodzi już tylko o sprawdzanie poczty czy przeglądanie Facebooka bądź filmików na YouTubie. W codziennym grafiku większości z nas na dobre zagościły także ulubione seriale z Netfiksa, Amazon Prime czy Disney Plus, a także gry na żywo z innymi użytkownikami sieci. Badania wskazują, że średnio w internecie spędzamy już 6h na dobę (wg raportu Regiony NEXERY 2023). Nic więc dziwnego, że oczekujemy jakości.
Aktualnie wiele gospodarstw domowych na Warmii i Mazurach bazuje na internecie radiowym LTE/5G. Sygnał do mieszkań płynie z masztów postawionych w pewnej odległości od naszych domostw. Nie zawsze jest on jednak stabilny, a sama infrastruktura pozostaje bardzo podatna np. na ukształtowanie terenu czy warunki atmosferyczne. Największą siłą radiowego internetu jest jednak jego popularność. W przeciwieństwie do multi-światłowodu, który dopiero od kilku lat jest realną i bardzo mocną alternatywą dla dotychczasowych technologii.
Inwestycje w multi-światłowód w regionie stale postępują, a do najszybszego i najbardziej stabilnego rodzaju łącza przyłączają się kolejne miejscowości. Superszybki internet dociera do domów, bloków, ale także do szkół, urzędów i firm. Wiele osób wciąż nie wie jednak, że została już podłączona do sieci lub że wkrótce będzie mogła to zrobić.
– W regionie Warmii i Mazur jesteśmy obecni od kilku lat i dziś z pełnym przekonaniem możemy mówić, że znamy i doskonale rozumiemy potrzeby lokalnej społeczności. Widzimy także, jak wielu mieszkańców wyraża zapotrzebowanie na wysokiej jakości, szybki internet i telewizję. Chciałbym, aby te osoby, które jeszcze nie przekonały się do multi-światłowodu zyskały świadomość, że jeden kabel, który doprowadzamy do ich domów kryje w sobie wielu dostawców końcowych. Każdy ma swobodę i możliwość wyboru najlepszej dla siebie oferty. Takiego pakietu multi-korzyści nie daje żadna alternatywna usługa – mówi Monika Szczepaniak, Regionalny Kierownik Sprzedaży w firmie NEXERA, dostawcy multi-światłowodu działającego w naszym regionie.
Co powinien zrobić mieszkaniec zainteresowany przyłączeniem do multi-światłowodu? Pierwszy krok to sprawdzenie, czy znajduje się w zasięgu sieci – można to zrobić np. na stronie internetowej dostawców działających w regionie. Jeśli tak jest, zyskuje całą gamę korzyści. Może przebierać w ofertach usług internetu, telewizji czy telefonii i to bez żadnych kosztów dodatkowych, bowiem kabel mutli-światłowodowy jest budowany raz na zawsze i jest niezależny od detalistów oferującym nam usługi. Jeśli zaś dany dom lub mieszkanie znajduje się poza zasięgiem, warto skontaktować się z operatorem hurtowym w swojej okolicy i sprawdzić możliwości przyłączenia. Niewykluczone, że już wkrótce kabel z multi-światłowodem dotrze właśnie do tej lokalizacji.
Napisz komentarz
Komentarze