Przekroczył podwójną ciągłą i nie przepuścił pieszego
BRANIEWO. Kolejny wysoki mandat i odebrane prawo jazdy. Tym razem kierowca został ukarany za przekroczenie podwójnej linii ciągłej i nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach. Mężczyzna uzbierał już wcześniej 15 punktów karnych, tym samym za dodatkowe punkty stracił prawo jazdy.
Reklama
kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
03.02.2022 17:08
(aktualizacja 17.08.2023 07:39)
We wtorek (1 lutego) policjanci drogówki zwrócili uwagę na kierowcę Volkswagena, który przekroczył podwójną linię ciągłą. Zanim funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli byli świadkami kolejnego wykroczenia, którego dopuścił się na drodze. Tym razem kierujący zlekceważył zbliżającego się pieszego i nie ustąpił mu pierwszeństwa na pasach.
Reklama
Chwilę później policjanci przerwali mężczyźnie nieodpowiedzialną jazdę. Tuż po rozpoczęciu kontroli kierowca oznajmił, że wie, że straci dzisiaj prawo jazdy. Sprawdzenia w służbowych systemach wykazały, że na koncie mężczyzny uzbieranych jest już 15 punktów za podobne przewinienia. Za dwa wykroczenia drogowe funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandaty na łączną kwotę 1,7 tys. złotych oraz 15 punktów karnych. Taka kumulacja oznaczała, że mężczyzna musi utracić swoje uprawnienia.
Policjanci cały czas apelują do uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie obowiązujących przepisów. — Pamiętajmy, że włączając się do ruchu odpowiadamy nie tylko za nas samych, ale i innych podróżujących — mówią policjanci.
Napisz komentarz
Komentarze