POWIAT BRANIEWSKI. 1 stycznia 2022 roku weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, a także zmiany w Kodeksie Wykroczeń. Zmiany poskutkowały podwyższeniem maksymalnej wysokości grzywny nakładanej przez sąd do kwoty 30 tys. złotych.
kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Od początku roku wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, którzy nie respektują obowiązujących przepisów w zakresie m.in. ograniczeń prędkości, czy regulacji chroniących pieszych, muszą liczyć się z dotkliwymi restrykcjami.
Reklama
Od 1 stycznia 2022 roku policjanci z braniewskiej „drogówki" ujawnili 340 przypadków lekceważenia obowiązujących przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Blisko 200 wykroczeń dotyczyło zbyt szybkiej jazdy.
We wtorek (18 stycznia) na drodze S-22 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli nadjeżdżające auto, którego kierowca jechał z prędkością 150 km/godz.
Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. złotych.
Kierowców, którzy zbyt mocno dociskali pedał gazu w ciągu ostatnich dni było jeszcze trzech. W ich przypadkach kontrola zakończyła się otrzymaniem 800-złotowego mandatu.
O bezpieczeństwie w trakcie jazdy decyduje także maksymalne skupienie na tym, co dzieje się na drodze. Stąd zakaz rozmowy przez telefon bez zestawu głośnomówiącego.
Za rozmowę przez telefon podczas jazdy jeden z kierowców został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.
Zmiany w obowiązujących przepisach zaostrzyły również kary dla rowerzystów, którzy pomimo wypitego alkoholu decydują się na włączenie do ruchu. W poniedziałek (17 stycznia) policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 45-latkowi, który w stanie nietrzeźwości podróżował rowerem ulicami Braniewa. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.
Napisz komentarz
Komentarze