Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje rpo

Będziemy świętować Dzień Babci i Dziadka

Dzisiaj Dzień Babci. Jutro — Dzień Dziadka. Wspólną zabawę dla nich i dla ich wnuków zaplanowano jutro (22 stycznia) w Braniewskim Centrum Kultury.
Będziemy świętować Dzień Babci i Dziadka

Autor: pixabay.com

Babcie, dziadków i oczywiście wnuczki i wnuków zapraszamy jutro (22 stycznia) do sali widowiskowo-kinowej BCK na godz. 17.00.
Będzie tam można obejrzeć program artystyczny w wykonaniu sekcji działających w BCK.
Wystąpi grupa taneczna „Ziomki”, posłuchamy wierszy o babci i dziadku, piosenek z repertuaru Ireny Jarockiej i Ireny Santor oraz wielu innych wspaniałych utworów w wykonaniu sekcji wokalnej oraz wokalno-artystycznej.
Wstęp wolny.

 

 



Dziadkowie dają wnukom miłość bezwarunkową, pełną akceptację, budują świadomość przynależności do grupy i zakorzeniają w rodzinie — wylicza psycholog dr Magdalena Śniegulska z Uniwersytetu SWPS. „Dziadkowie są do kochania” — mówią dzieci.

Psycholog Magdalena Śniegulska podkreśla, że poza dawaniem miłości dziadkowie odgrywają rolę pomostu między teraźniejszością a przeszłością.
— Mogą opowiedzieć, jak to było dawniej, opowiedzieć, jak zachowywali się nasi rodzice, a więc tworzą pewną ciągłość — podkreśla. — To jest bardzo istotne dla budowania tożsamości, pomaga odpowiedzieć na pytanie kim jestem albo kim na pewno nie jestem.

Na relacji wnuki-dziadkowie zyskują także oni sami. Dzięki wnukom babcia, dziadek mogą poczuć się użyteczni, potrzebni, występują także w roli mentorów czy ekspertów.
— To bardzo ważne doświadczenie, bo często też przychodzi w takim momencie, w którym ja tym ekspertem w różnych obszarach życia przestaję być, wycofuję się z pracy zawodowej, mam coraz mniej zadań do wykonania, które wiążą się z wykorzystaniem mojej pozycji, a tutaj w tej relacji z wnukiem tym ekspertem nadal jestem w bardzo wielu obszarach — dodaje psycholog.

A jak widzą to dzieci? Zgodnie podkreślały, że dziadkowie są mili, spokojni i na wszystko się zgadzają. Zapewniały, że z dziadkami lubią spędzać czas, rozmawiać, bawić się.

Źródło: www.kurier.pap.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama