Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

To nie był dobry mecz Zatoki. Przegrana z Sokołem

Zatoka Braniewo rozegrała drugie spotkanie z rzędu na wyjeździe. Niestety, nie udał się rewanż z jesieni i „Smoki” przegrały na wyjeździe 2:4 z Sokołem Ostróda.

Autor: mkszatokabraniewo.pl

Podopieczni Daniela Koguta nie byli faworytami w tym spotkaniu, ale nie pojechali na Mazury na wycieczkę. Niestety, Zatoka Braniewo bardzo słabo wystąpiła w tym meczu. Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 4. minucie spotkania za sprawą Michała Gajewski.

Piłkarze z Braniewa nie załamali się i byli w stanie w miarę szybko doprowadzić do wyrównania. Bramkę na 1:1 strzelił Bartłomiej Tyrawski. Jednak gospodarze schodzili do szatni prowadząc 2:1. Tomasza Ptaka pokonał Kacper Nowicki.

Po przerwie goście wyszli na boisko z myślą doprowadzenia do remisu. Udało się tego dokonać w 60. minucie, do wyrównania doprowadził Łukasz Wolak, dla którego była to 13. bramka w tym sezonie „okręgówki”.
Niestety, cały plan na spotkanie posypał się w 76. minucie meczu, gdy z boiska za dwie żółte karki usunięty został Rafał Jakimczuk. Sokół grając w przewadze postawił wszystko na jedną kartę i strzelił dwa gole. Wicelider okazał się za mocny, Zatoka po tej porażce cały czas zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli.

W kolejnym meczu – 4 maja – Zatoka Braniewo zagra na wyjeździe z trzecią drużyną w tabeli – Startem Nidzica.

W innym spotkaniu klasy okręgowej Wałsza Pieniężno wygrała 2:1 z Tęczą Miłomłyn.
W B-klasie Granica Zagaje zremisowała 3:3 na wyjeździe z Pogromem Iłowo.

WYNIK
Sokół Ostróda – Zatoka Braniewo 4:2 (2:1)
1:0 - Gajewski (4), 1:1 - Tyrawski (14), 2:1 - Nowicki (35), 2:2 - Ł. Wolak (60), 3:2 - Wypych (80), 4:2 - Nowicki (89).

SKŁAD
Zatoka: Ptak - Chomko (90 K. Jakimczuk), Grzyb (85 Opalach), Kimso, Korkliniewski, Lichołat (61 Koczara), Rynkowski, Tyrawski (90 Kołodziejski), Wieliczko, A. Wolak (32 R. Jakimczuk), Ł. Wolak.